- Vzrušení a sexuální energie v tantrickém pojetí -

Vzrušení a sexuální energii všichni známe, ale přesto se k této oblasti stavíme tak různorodě v závislosti na míře vlivu kultury ve které žijeme a vzorcích chování nabranými výchovou.

Pokud se nám náhle přihodí, že pocítíme sexuální vzrušení někde ve společnosti, za přítomnosti jiných lidí, budeme se  ho snažit zakrýt. Tento druh projevu našeho těla je jednoduše pro společnost nepřístojný.  Navíc by se nám mohli ostatní třeba i smát … Toto je jen příklad jak se snažíme potlačovat něco, co k nám patří a je naší přirozeností.  Jak se společnost dívá na vzrušeného muže nebo vzrušenou ženu?  Nedívá se, nechce se dívat, nemluví se o tom. Pro společnost je tahle oblast tabu!

 

Tantra nás však učí, že vzrušení není tabu. Naopak, my můžeme zkoumat co se s námi děje když jsme vzrušeni, když jsme zaplaveni tou nádhernou energí! Co cítíme ? Jaké máme tužby? Možná jsme si zvykli okamžitě začít něco dělat, jsme-li vzrušeni, ale také nemusíme. Můžeme zkusit ovládnout své vzrušení. Můžeme „nedělat  nic“ a jen si tento stav procítit. Co to vlastně je? Díky našemu tělu je nám náhle umožněno být zaplaveni čistou a silnou energií. Je to chvíle, kdy nemusíme fyzicky nic dělat, jen se sebou pracovat na úrovni vědomí. Správná chvíle a příležitost k prozkoumávání tohoto stavu. Náhle se v nás objevil  energetický náboj. Možná jsme ještě před chvilkou byli unaveni, možná jsme napůl spali, ale najednou překypujeme energií. Naše tělo je úžasný a dokonalý nástroj, když nás dokáže přivést do takového stavu vědomí!

A toto je území, do kterého můžeme vstupovat pomocí tantrických masáží. Postupným uvolňováním různými masážními technikami objevujeme sebe a své nekonečné možnosti.

Ocitáme se ve zvláštním prostoru, je nám krásně, cítíme lásku a zároveň se vynořují nové možnosti. Možnosti pro léčení naší bytosti, pro prožití radosti, ale i pro uvědomění si svých záměrů, které lze tímto energetickým potenciálem nabít. Je to jako když naložíte nákladní vlak a vyšlete jej na cestu. Toto přirovnání není  náhodné. Vlak představují naše tužby a přání, tedy záměr a tím nákladem je emoční energetický náboj vzniklý vzrušením a nahromaděním sexuální energie. Pomocí takové kombinace vysíláme do vesmíru jasné signály jaké jsou naše sny, co si přejme, a to natolik silně, aby se mohly zhmotnit v realitě.

Uvádím jen krátký vhled do nekonečných možností , které se nám otevírají pomocí tantrických masáží. Nevěříte?  V tom případě nadešel čas odhodlat se a vyzkoušet prožitky tantra masáže na vlastní kůži  

Tomáš